Strona: Katedra Pojazdów Samochodowych i Inżynierii Transportu koordynatorem programu współpracy z działem oprogramowania firmy AVL - Advanced Simulation Technologies / Katedra Pojazdów Samochodowych i Inżynierii Transportu

2022-10-14
, red.  Maksymilian Mądziel

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej uczestniczy w programie współpracy z działem oprogramowania firmy AVL - Advanced Simulation Technologies. AVL - AST dostarcza kompleksowych rozwiązań symulacyjnych, wspomagających działalność badawczą i dydaktyczną w środowisku akademickim i w szkołach technicznych, jakie są oferowane jednostkom edukacyjnym w ramach unikalnego Programu Partnerstwa Uniwersyteckiego UPP (University Partnership Program).

Partnerzy programu UPP zyskują możliwość korzystania z najnowszej technologii symulacyjnej największej na świecie niezależnej firmy w zakresie rozwoju, symulacji i testowania systemów napędowych pojazdów AVL (https://www.avl.com). Udział w Programie Partnerskim Uczelni AVL AST umożliwia zatem prowadzenie badań naukowych i kształcenie studentów na najwyższym poziomie w zakresie analizy i optymalizacji komponentów i systemów związanych z silnikami, układami napędowymi i pojazdami oraz prowadzenia optymalizacji na poziomie systemu pojazd-kierowca-otoczenie.

W ramach Programu Partnerskiego dla Uniwersytetów, AVL AST zapewnia do 30 bezpłatnych licencji na każdy produkt do wykorzystania w obszarze dydaktyki i niekomercyjnych badań naukowych.

AST Software Tools

Pakiet oprogramowania AVL Simulation Suite oferowany w ramach programu partnerskiego AVL AST University Partnership Program jest efektem unikalnego i wieloletniego doświadczenia firmy AVL w zakresie inżynierii silników i układów napędowych. Rozwój oprogramowania realizowany w ścisłej współpracy z wiodącymi instytucjami akademickimi i przemysłem motoryzacyjnym obejmuje dedykowane, wyszczególnione poniżej narzędzia inżynierskie, które kompleksowo obejmują główne zadania komputerowych systemów wspomagania CAx w inżynierii pojazdów samochodowych.

Szczegółowy opis i zakres aplikacyjny poszczególnych modułów oprogramowania AVL Simulation Suite znajduje się w załączonej ulotce oraz na stronie internetowej producenta oprogramowania:

AVL Advanced Simulation Technologies

AVL List GmbH, Hans-List-Platz 1, A-8020 Graz, Austria

E-mail: ast_upp@avl.com,

Webpage: https://www.avl.com/simulation

Administratorem licencji AVL Simulation Suite na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa jest Katedra Pojazdów Samochodowych i Inżynierii Transportu. Celem uzyskania dostępu do licencjonowanego oprogramowania prosimy o kontakt:

e-mail: pojazdy@prz.edu.pl

tel.: 17 865 1355